X
تبلیغات
زولا
جام جم آنلاین: مسوول ستاد دهه فجر استان مرکزی از گلباران منزل حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان خمین در روز 12 بهمن خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس هاشمی گفت: در این روز همچنین حجره قدیمی حضرت امام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک نیز گلباران می‌شود.

وی با اشاره به اعلام بیش از 400 عنوان برنامه از سوی ادارات، نهادها و دستگاه‌های استان مرکزی برای اجرا در دهه فجر، به فارس گفت: برای 12 بهمن نیز برنامه‌های ویژه‌‌ای درنظر گرفته شده که در تمام استان اجرا خواهد شد.

منزل حضرت امام (ره) در خمین، سرشار از خاطرات میلاد آن بزرگمرد، روزگار کودکی ایشان و دوران رشد و شکوفایی شخصیتی بود که روند تاریخ معاصر ایران را کاملا دگرگون و در مسیر دیگری هدایت کرد. مسیری که مردم ایران با «آری» بر آن نام جمهوری اسلامی نهادند. انقلابی که این رهبر بزرگ و شخصیت مذهبی جهان تشیع هدایتش را به انجام رساند، توانست توسط فلاسفه بزرگ جهان مانند میشل فوکو با عنوان «ایران، روح جهان مرده» وصف شود. امام (ره) خوانشی دیگرگون و نوین از جهان معاصر ارائه داد و ایران را بدون وابستگی به کشورهای دو بلوک شرق یا غرب، به جهانیان مستقل معرفی کند و چنان پایه‌های این انقلاب را استحکام بخشد که بدون کمترین تنش حوادث، توطئه‌ها و اتفاقات و رخدادهای بی‌شمار مانند جنگ تحمیلی و ... را با سربلندی از سر بگذراند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.